کتابی که ۷۰ خانواده را شیعه کرد

علامه مجلسی مورد دعا و عنایت ائمه اطهار قرار گرفته بود

به گزارش پايگاه اطلاع رسانی استبصار، نائب رییس شورای حوزه علمیه خوزستان با تأکید بر این که علامه مجلسی مورد دعا و عنایت ائمه اطهار(ع) قرار گرفته بود، ابراز داشت: اهل بیت عصمت و طهارت(ع) از پیامبر(ص) تا حضرت صاحب الزمان(عج) برای عاقبت به خیری و سلامتی علامه مجلسی دعاکرده اند و درخشش ایشان در جهان اسلام ثمره دعای اهل بیت(ع) است.

نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان این علامه مجلسی شیخ الاسلام استان اصفهان بود، بیان داشت: در آن دوران استان اصفهان بسیار مهم و پایتخت تشیع بود که علامه مجلسی مدرس اعظم حوزه علمیه اصفهان بود و همه عزل و نصب های ائمه جمعه و علما زیرنظر ایشان صورت می گرفت.

تألیفات علامه مجلسی سبب تثبیت مذهب تشیع شد

وی هبری با تأکید بر این تألیفات علامه مجلسی به ویژه کتاب بحارالانوار سبب تثبیت مذهب تشیع شد، تصریح کرد: علامه مجلسی با کتاب بحارالانوار خود خدمت بزرگی را به دین مبین اسلام کرد و یکی از ویژگی های مهم ایشان ترجمه احادیث و روایت های عربی به زبان فارسی بود.

استاد عالی حوزه علمیه خوزستان با بیان این که کتاب عین الحیاه علامه مجلسی سبب گرایش ۷۰ خانوار یک روستا به مذهب تشیع شد، خاطرنشان کرد: علامه مجلسی دریای بی کران علم و دانش بود و با نگاشتن کتاب بحارالانوار لقب «غواص دریای روایات» را به خود گرفت.

همه برنامه های دین مبین اسلام در کتاب بحارالانوار نهفته است

مدرس خارج فقه و اصول حوزه علمیه خوزستان با اشاره به کتاب بحارالانوار، علامه مجلسی، ابراز داشت: همه برنامه های دین مبین اسلام براساس روایات و احادیثی که از ائمه اطهار(ع) نقل می شوند در کتاب بحارالانوار نهفته است و علامه برای نگاشتن این کتاب مشقت های بسیاری را تحمل کرد.

آیت الله شفیعی با تأکید بر این که کتب مرجع شیعی نباید مورد کم لطفی و مهجور واقع شوند، اظهار داشت: علامه مجلسی مشکل ترین و مهم ترین کشفیات زمانه را کاووش و حل می کردند و شایسته نیست کتاب این عالم بزرگ و ربانی در جامعه مهجور باشد.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان این که علمای اسلام برای حفظ و نگهداری دین مبین اسلام خون دل و زحمت کشیده اند، بیان داشت: قسمتی از روایات علامه مجلسی درکتاب بحارالانوار مرتبط با تعقیبات نماز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *