آیت الله تسخیری: قرضاوی از شیعه شدن اهل سنت عصبی است | اسـتـبـصــار

آخرین اخبار

خانه » خبر و گزارش » آیت الله تسخیری: قرضاوی از شیعه شدن اهل سنت عصبی است

آیت الله تسخیری: قرضاوی از شیعه شدن اهل سنت عصبی است

به گزارش پايگاه اطلاع رسانی استبصار، مشاور رهبر معظم انقلاب در سومین همایش بزرگ حوزه و عرصه بین الملل با عنوان رسالت جهانی حوزویان که  ۱۳ اسفندماه ـ در مجتمع آموزشی امام کاظم(ع) قم برگزار شد به زمینه فعالیت حوزه علمیه در عرصه بین الملل اشاره کرد و افزود: وقتی می‌خواستم زمینه فعالیت حوزویان در عرصه بین الملل را رتبه‌بندی کنم نتوانستم در مقابل گستردگی و وسعت این عرصه به نمایی دست ‌یابم چراکه کار بسیار بزرگی است و باید از ظرفیت‌های آن استفاده کرد.

آیت الله محمدعلی تسخیری افزود: حوزه علمیه می‌تواند در زمینه اعزام طلبه و مبلغ به کشورهای خارجی، اساتید به دانشگاه‌های جهان، رایزن فرهنگی و … فعالیت کند.

وی با بیان اینکه همواره بر اعزام رایزن فرهنگی طلبه تاکید داشته‌ایم تصریح کرد: رایزن فرهنگی طلبه خیلی خوب می‌تواند مکتب اهل‌بیت(ع) را تبلیغ و ترویج کند، حتی موافقت رهبر انقلاب را هم کسب کردیم اما عده‌ای این ایده را خنثی کردند.

مشاور رهبر معظم انقلاب با اشاره به تعداد زیاد شیعیان در کشور اندونزی خاطرنشان کرد: در سال ۳۱۵ احمد بن عیسی فرمانده شیعه با مجموعه خود در منطقه مالاکا که بین اندونزی و مالزی قرار دارد مستقر شد و زمینه ورود اسلام به این کشور را فراهم کرد.

تسخیری ادامه داد: اسلام توسط یک شیعه وارد اندونزی شد اما متاسفانه بر اثر تقیه مداوم و غفلت اعزام مبلغ اهالی زیادی از آن مناطق شافعی مذهب شدند.

وی در بخش دیگری از سخنانش به آغاز طرح اعزام مبلغ در اوایل انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: آن‌زمان طرحی داشتیم به نام یک کشور یک طلبه و قرار بود در ۱۹۰ کشور ۱۹۰ مبلغ مقیم که متأسفانه این طرح اجرا نشد.

مشاور رهبر انقلاب تاکید کرد: اعزام رایزن فرهنگی آن هم در سطح طلبه می‌تواند آن کشور را احیا کند و قطعا نتایج مثبتی خواهد داشت.

آیت الله تسخیری گفت: کشور وسیع آرژانتین در آمریکای جنوبی دو میلیون علوی دارد و حجت الاسلام والمسلمین ربانی یکی از ارکان ترویج معارف اهل‌بیت(ع) در آنجا بودند.

وی به ظرفیت‌های حضور در کنفرانس‌ها و اجلاس بین المللی، ارتباط با مؤسسات جهانی، تألیف و انتشار کتب، مجلات و روزنامه‌های بین المللی اشاره کرد و افزود: حوزه علمیه می‌تواند در این زمینه ها فعالیت کند و به موفقیت برسد که متأسفانه از آن‌ها غافل شده‌ایم.

مشاور رهبر معظم انقلاب با بیان اینکه روزنامه الشرق الاوسط عربستان سعودی در ده نقطه جهان حتی در متروی پاریس پخش می‌شود افزود: ما حتی نتوانستیم یک روزنامه بین المللی منتشر کنیم.

آیت الله تسخیری در پایان به گفتگوی ده ساعته خود با شیخ قرضاوی اشاره کرد و گفت: قرضاوی در ابتدا بسیار تقریبی بود و از ایران و انقلاب اسلامی دفاع می‌کرد اما زمانی‌که ایران با قطر و سعودی‌ها اختلاف پیدا کرد او هم تشیع، ایران و حزب‌الله را آماج حملات خود قرار داد.

وی گفت: طی مناظره‌ای قرضاوی به من گفت طلبه‌های شما خیلی منطقی حرف می‌زنند و طلبه‌های ما قدرت مقابله با آنها را ندارند، طلبه‌های شما سنی‌ها را شیعه می‌کنند. من هم گفتم اینکه سنی‌ها شیعه می‌شوند گناه است؟ شما برو و اگر منطق داری با منطق بیا جلو. اما واقعیت این است که امثال قرضاوی در حال شیعه هراسی هستند.

شایان ذکر است، سومین همایش بزرگ و نمایشگاه حوزه و عرصه بین الملل امروز با پیام تصویری حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی و سخنرانی حضرت آیت الله العظمی سبحانی، آیت الله محمد علی تسخیری، حجت الاسلام والمسلمین جمشیدی مدیر حوزه علمیه خواهران و حجت الاسلام والمسلمین زمانی معاون بین الملل حوزه های علمیه در مجتمع آموزشی امام کاظم(ع) قم برگزار شد.

تجلیل از موفق‌ترین روحانیون فعال در عرصه بین الملل، تجلیل از خانواده شهدای روحانی مدافع حرم، پخش کلیپ‌های گزیده سخنان بزرگان و برپایی نمایشگاه فرهنگی از دیگر برنامه‌های این همایش بود.

در برگزاری سومین همایش بزرگ حوزه و عرصه بین الملل، نهادهای مختلف فرهنگی و تبلیغی از جمله؛ مجمع جهانی اهل بیت(ع)، خبرگزاری ابنا، مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه، حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت، جامعة المصطفی(ص) العالمیة، مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران، مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور) و سازمان فرهنگ ارتباطات اسلامی مشارکت داشتند.

ابنا

استبصار www.estebsar.ir

نظرات کاربران

تعداد نظرات 0

ارسال نظرمطالب مشابه مطلب فوق