کتاب «شهید شیرجان» کتاب زندگینامه شهید مستبصر شیر محمد طاطار | اسـتـبـصــار

آخرین اخبار

خانه » خبر و گزارش » کتاب «شهید شیرجان» کتاب زندگینامه شهید مستبصر شیر محمد طاطار

کتاب «شهید شیرجان» کتاب زندگینامه شهید مستبصر شیر محمد طاطار

به گزارش سايت استبصار (پايگاه جامع شيعه شدگان)،کتاب شهید شیرجان (مردی که با ولایت امیرالمومنین علی ع سعادتی جاودانه یافت) عنوان کتابی درباره زندگینامه شهید شیر محمد طاطار(معروف به شیرجان) از شهدای مستبصر ترکمن است که با حمایت و کوشش پایگاه اطلاع رسانی استبصار توسط سرکار خانم طیبه فرد تالیف و آماده گردیده و در قطع رقعی با نود و شش صفحه در شهریور ۱۳۹۵ توسط انتشارات مطیع چاپ شده است.

%db%b2

آنان یافته بودند که تخریب شیرجان ثمری ندارد ، چون مردم منطقه فقط شیرمحمد را نشنیده بودند بلکه به وضوح لمس کرده بودند ، شروع به تطمیع نمودند . وعده می‌دادند که بیا از این راه برگرد .او به شدت تحت فشار قرار گرفته بود . می‌گفت : ((حاضرند برای من همه امکاناتی فراهم کنند ولی من حاضر نیستم از اعتقاداتم صرف نظر کنم .))

تطمیع کارساز نشد ، این بود که تهدید کردند . اما اصلاً برایش اهمیت نداشت. هدفش فراتر از جانش بود . او می‌گفت : (( درختی که باری ندارد هیچکس از شاخه‌های آن آویزان نمی‌شود ، اما یک درختی که بار دارد و میوه دارد ، همه از آن آویزان می‌شوند . باید شأنیت این را پیدا کنید که از شاخه‌هایتان آویزان شوند ، باید آنقدر رشد کنید که شیطان تحملش تمام شود و بیاید شما را از سر راه بردارد.))

آری ، شیرمحمد به آن شأنیت رسید و تاب شیطان صفتان را طاق کرد و تا اینکه او را از سر راه برداشتند .

“گزیده­ای از کتاب شهید شیر­جان”

استبصار www.estebsar.ir

 

نظرات کاربران

تعداد نظرات 0

ارسال نظرمطالب مشابه مطلب فوق