استاد دانشگاه ملی کشور پرو شیعه شد | اسـتـبـصــار

آخرین اخبار

خانه » رهیافتگان » استاد دانشگاه ملی کشور پرو شیعه شد

استاد دانشگاه ملی کشور پرو شیعه شد

خانم شیلا شهروند کشور پرو پس از سال ها تحقیق درباره ادیان مختلف جهان از جمله بودایی، مسیحیت و در نهایت انتخاب اسلام و مذهب سنی، با حضور در دفتر آیت الله مهدوی، شیعه را کامل ترین مذهب دانست و به تشیع گروید.

به گزارش پايگاه اطلاع رسانی استبصار، شیلا نام خانمی بود که به گفته مبلغ زباندان اسپانیول زبان حوزه علمیه اصفهان پس از سال ها تحقیق و پژوهش درباره ادیان مختلف جهان و حتی فرق های مختلف امروز به اصفهان قطب گردشگری دینی و منزل آیت الله مهدوی آمده بود تا شهادتین بگوید و ولایت حضرت علی امیر المومنین مولی الموحدین(ع) را بپذیرد.

مترجم خانم شیلا، گفت: خانم شیلا ابتدا بودایی را تجربه می کند و سپس پس از تحقیق به سمت مسیحیت رفته و بعداز وجود کمبودهایی در این دین، به صورت اتفاقی با انجمن های اسلامی از اهل سنت دراسترالیا و پرو و دیگر کشورها آشنا می شود و سنی می شود، اما پس از گذشت سالی در خود احساس بی هدفی و وجود یک بی هدفی دردین مذهب اهل سنت می شود، لذا قصد سفر به کشورهای اسلامی و آشنا شدن با مسلمین را می کند، به کشور مالزی، ترکیه و حتی به عربستان سفر کرده که در این سفرها به صورت کاملا اتفاقی متوجه وجود عده ای از مسلمین در کشوری به نام جمهوری اسلامی ایران البته با مذهب شیعه می شود.

خانم شیلا، تحقیقات خود را پیرامون وجوه تفاوت میان اهل سنت و تشیع آغاز می کند، پس از چندین سفر به ایران و آشنا با مبلغین زباندان حوزه علمیه اصفهان و دریافت پاسخ سوالات خود، گویی هدف خلقت و خلاء  وجودی خود را در مذهب غنی و و اصیل شیعه می یابد.حال با حضور در دفتر آیت الله سید ابوالحسن مهدوی قصد کرده سختی های این مسیر را به جان بخرد و شیرینی عبادت و عبد خداوند بودن را بچشد.

 فهم دینی افراد، برای ما از شیعه و مسلمان شدن مهمتر است

آیت الله مهدوی به خانم شیلا از کشور پرو عنوان داشت: قرآن کریم مسلمین می فرماید، در به دست آوردن دین هیچ اجبار و اکراهی نیست و باید دین را با تحقیق بدست آورد. اما بعد از اینکه انسان دین را از نظر عقلی پذیرفت، سپس انسان ملزم می شود از درون، دستورات خدا را رعایت کند، همچون زمانی که ما اگر تخصصی پزشکی را قبول کردیم دستورات پزشکی او را قبول خواهیم کرد.

الان هم اگر هر سؤالی خانم شیلا دارند از ما بپرسند، ما عجله ای برای شیعه شدن نداریم، آنچه برای ما مهم است فهم دین است.

در این زمان، خانم شیلا با طرح اولین سؤال خود پرسید: من اطلاع زیادی از جزئیات زندگی اهل بیت(ع) ندارم، ولی بسیار دوست دارم  اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنم، ولی با توجه به اینکه من راجع به ولایت امام علی(ع) و انتخاب ایشان توسط پیامبراکرم (ص) می دانم آیا می توان این اصل را پایه شناخت خود قراردهم یا خیر باید روی تک تک اهل بیت کارکنم و اطلاعات کامل داشته باشم.

آیت الله مهدوی پاسخ داد: ما معتقدیم که همه امامان در یک مسیر قرار دارند و هیچ تفاوتی از نظر صفات روحی، تقوا و خصلت ولایت و امامت با همدیگر ندارند و تنها تفاوت این است که فیزیک آنها فرق دارند، معتقدیم اگر هرکدام از امامان جای همدیگر بودند دقیقا همان کاری را می کردند که امام زمان خویش کرد.

وی اضافه کرد: ما همین اعتقاد را نسبت به انبیای الهی داریم و همه انبیا را در یک خط واحد می دانیم و احترام را به حضرت عیسی(ع)، موسی(ع) و… می گذاریم، اعتقاد به خدا و قیامت و توحید در همه انبیا وجود داشته است، ولی پیامبران به دلیل زمان هایی که  رسالت پیدا کردند و به دلیل ظرفیت های مختلف مردم زمانه خویش،  بخشی از احکام الهی را بیان می کردند.

آیت الله مهدوی عنوان کرد: ما در جهان نشانه هایی داریم که  پیامبران گذشته بشارت به پیامبرآخرالزمان و حتی ۱۲ امام معصوم داده اند، به عنوان نمونه یکی از برگه های تورات که مربوط به حضرت موسی بوده در موزه خیبر وجود دارد که اذعان به اسامی ۱۴ معصوم داشته است.

وی ادامه داد: سنگی هم در موزه انگلیس هست که توسط سربازان انگلیسی از فلسطین سرقت کردند، روی آن کنده کاری شده و مربوط به حضرت سلیمان است که توصیه کرده به پیامبر آخرالزمان گرویده شوید و به وصی آن پیامبر به نام ایلیا ایمان بیاورید.

در ادامه خانم شیلا سؤال دوم خود را از آیت الله مهدوی این گونه پرسید «چه توصیه ای برای من دارید که بتوانم در کشور خود پرو که موثر باشم ؟

آیت الله مهدوی پاسخ دادند: معتقدیم انسان ها برای رسیدن به کمال خلق شده اند و پیامبران برای کمک به این مهم مبعوث شده اند.

وی ابراز کرد: در شیعه شدن شما نباید زحمت و رنج  وخطری برای زندگی و جان شما در محل زندگیتان به وجود آید، بحث مهمی دیگر این است اگر انسان حقیقتی را دریافت کرد به دیگران هم اطلاع بدهد پس حقیقت راستین شیعه را در حد توان به دیگران در جهان اطلاع دهید.

شیلای تازه مسلمان شده سؤال سوم خود را این گونه مطرح ساخت،  تا چه نقطه ای من می توانم با دیگر ادیان مراوده داشته باشم، آیا من به آنها احترام بگذارم واعتقادات و آداب  آنها را رعایت کنم؟

پاسخ آیت الله مهدوی خاطرنشان کرد: ما در مذهب شیعه و اسلام ناب محمدی(ص) اصرار بر دلیل داریم نه اصرار بر حفظ عقیده، اگر در پرو افراد مختلف سؤالات و شبهاتی درباره شیعه و اسلام  پرسیدند، شما باید به دنبال یافتن پاسخ آن باشید، هرگز تعصبی برخورد نکنید، همه دین ما با دلیل عقلی قابل اثبات است.

وی افزود: ما هرگز توهین و بی احترامی به کسی را  در دین اسلام و مذهب شیعه قبول نداریم و معتقدیم باید احترام به همه بگذاریم چرا که اعتقاد داریم همه یا از نظر دینی یا خلقتی برادر یکدیگر هستند، چه بسا برخی از افراد کافر، بد آدمی نباشند بلکه بد فکر و عقیده ای داشته، در این زمان هنر ما این است که با دلیل او را به حق خود سوق دهیم .

در پایان خانم شیلا شهادتین را به همراه آیت الله مهدوی قرائت کرد و با اذعان به ولایت امیر المومنین(ع) رسما به مذهب جعفری شیعه پیوست و آیت الله مهدوی نیز چادری به عنوان هدیه به این بانو تقدیم کرد.

خبرگزاری حوزه

استبصار www.estebsar.ir

تلگرام t.me/estebsar_ir

 

نظرات کاربران

تعداد نظرات 0

ارسال نظرمطالب مشابه مطلب فوق