شیعه شدن مربی انگلیسی تیم ملی بیلیارد ایران و قهرمان جهان | اسـتـبـصــار

آخرین اخبار

خانه » رهیافتگان » شیعه شدن مربی انگلیسی تیم ملی بیلیارد ایران و قهرمان جهان

شیعه شدن مربی انگلیسی تیم ملی بیلیارد ایران و قهرمان جهان

در حال حاضر شهادتین را گفته ام، نام دوازده امام شیعیان را حفظ کرده ام و تا اندازه ای هم قرآن کریم را خوانده ام. ولی باید بگویم که می خواهم در پایبندی به دین اسلام و مذهب شیعه جدی باشم. من جزو آدم هایی هستم که اگر کاری را شروع کنم تا آخرش می روم.

به گزارش پايگاه اطلاع رسانی استبصار، دیوید جان رو متولد سال ۱۹۶۵ از تاتینگهام، مربی انگلیسی تیم ملی بیلیارد ایران و قهرمان جهان در این رشته است، او چندی پیش به دین مبین اسلام و مذهب شیعه مشرف شد و نام خود را به داوود رضا تغییر داد.

زمانی که در امارات مربی بودم با دو بازیکن بیلیارد که مسلمان بودند در مورد دین اسلام خیلی بحث کردم. یک بازیکن اروپایی و حرفه ای دیگر در بیلیارد بود که او هم مسلمان شده بود و برایم خیلی چیزها درباره این دین آسمانی گفت. جرقه پذیرفتن اسلام و مذهب شیعه زمانی در ذهنم زده شد که به همراه اعضای فدراسیون بیلیارد ایران به شهر مشهد رفته بودیم.

حس خاص و عجیبی مرا تشویق کرد که از بارگاه امام رضا(علیه السلام) دیدن کنم.

از دوستان خواستم مرا با خود به حرم ببرند. وقتی وارد محوطه حرم شدم و مردم را دیدم که با چه آرامش و ایمانی راه می رفتند، دعا می خواندند، گریه می کردند در برابر ضریح مشغول دعا می شدند حالم منقلب شد. احساس کردم یک قدرت غیرزمینی حالم را دگرگون کرده. در کنار این موضوع، علاقه من به فرهنگ و آداب مردم ایران هم در تشویق من به پذیرش دین اسلام و مذهب شیعه تأثیر زیادی داشته است.

در حال حاضر شهادتین را گفته ام، نام دوازده امام شیعیان را حفظ کرده ام و تا اندازه ای هم قرآن کریم را خوانده ام. ولی باید بگویم که می خواهم در پایبندی به دین اسلام و مذهب شیعه جدی باشم. من جزو آدم هایی هستم که اگر کاری را شروع کنم تا آخرش می روم.

آخر اسلام برای من «یک انسان بهتر شدن و یک آدم خوب تر بودن» است. از زمانی که اسلام را پذیرفته ام احساس می کنم آدم بهتری شده ام. ارامش خیلی زیادی بر من حاکم شده و این برای من بسیار با ارزش است

در ادامه این مراسم حجت الاسلام و المسلمین سیدرضا تقوی رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور ضمن تبریک مشرف شدن دیوید جان رو به دین اسلام عنوان کرد: ما نگاه‌مان به انسان‌ها چه مسلمان و چه غیرمسلمان نگاه انسانی است. احترام به همه جزو دستورات دینی ماست. ما قبل از این با شما پیوند انسانی داشتیم حالا پیوند فکری و دینی هم داریم.
وی با بیان این که اسلام دین آسانی است، تصریح کرد: دین اسلام بسیار لذت بخش است، به شرط آن که این دین را به جان بپذیریم. از زمانی که کسی مسلمان شود و شهادتین را بگوید تمام گناهان قبلی او به جز حق الناس بخشیده می‌شود.

مهر

نظرات کاربران

تعداد نظرات 0

ارسال نظرمطالب مشابه مطلب فوق