مستبصر آمریکایی: به این باور رسیدم اسلامی که آمریکا ارائه می دهد اسلام ناب نیست | اسـتـبـصــار

آخرین اخبار

خانه » رهیافتگان » مستبصر آمریکایی: به این باور رسیدم اسلامی که آمریکا ارائه می دهد اسلام ناب نیست

مستبصر آمریکایی: به این باور رسیدم اسلامی که آمریکا ارائه می دهد اسلام ناب نیست

به گزارش پايگاه اطلاع رسانی استبصار، اسکات ویتکویچ در نشست علمی «حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه مقام معظم رهبری» اظهار داشت: ۱۲ سال داشتم  که دین مسیحیت را پذیرفتیم و ۱۸ سال مخفیانه زیر نظر فردی این دین را فرا می خواندم.

وی با بیان اینکه الهیات و فلسفه می خواندم افزود: رویکر مخالفت با ظلم کمونیسم را در پیش گرفتم و در این راستا هنگام جوانی در چکسلواکی توسط پلیس دستگیر شدم و تحت شکنجه قرار گرفتم.

این دانش آموخته هاروارد آمریکا ادامه داد: چکسلواکی را به مقصد ایالات متحده آمریکا ترک کردم تا کسب علم کنم در آنجا زمان یکه ایالات متحده حمله کرد بود به افغانستان با خودم اندیشیدم چرا آمریکا اینقدر در هراس است.

وی گفت: خودم در کتاب خانه شخصی شروع به خواندن آثار امام خمینی(ره)، شهید مطهری، علامه طباطبایی و آیت الله امینی و آیت الله جوادی آملی کردم و متوجه شدم ایالات متحده و رژیم صهیونیستی در کنار هم بزرگ ترین ظالمان در جهان هستند.

ویتکویچ تصریح کرد: در آن کتاب ها این آیه که در ارتباط با قیامت است را خواندم که درقیامت ما در محضر خداوند قرار خواهیم گرفت و تحت تأثیر قرار گرفتم و از خودم پرسیدم قرار است روز قیامت پشت سر چه کسی قرار بگیرم  و نیز خواندم که هرکسی آخرت خود را به دنیا بفروشد هم دنیا هم آخرت را از دست می دهد و لذا اسلام را به عنوان دین پذیرفتم آن هم اسلام پیغمبر و اهل بیت نه اسلام آمریکایی.

وی افزود: زمانی که به اسلام روی آوردم به این باور رسیدم که اسلام شیعی اسلام حقیقی است و آن اسلامی که آمریکایی ها ارایه می دهند، اسلام ناب نیست.

این مسیحی شیعه شده گفت: پس از مسلمان شدنم من را زندانی کردند و توقع داشتند از این اندیشه دست بکشم، ولی با استعانت از خدا و یاری اهل بیت توانستم این شرایط  سخت شکنجه را تحمل کنم.

وی با بیان اینکه در زندان نیز مورد آزار و اذیت قرار گرفتم و تمام دندان هایم و نیز کمرم در اثر شکنجه شکست، مطرح کرد: این هارا نگفتم تا کسی با من احساس همدردی کند؛ چرا که همه این ها به خاطر خدا و در راه خدا بوده است.

ویتکویچ افزود: آمریکا با ا ین تصور که اگر مرا به چک برگردانند می توانند از دستم خلاص شود این کار را کردد ولی در آنجا از من پول گرفتند و گفتند باید از این جا بروی و دیگر حق برگشت به اروپا را نداری و من به ایران آمدم و اولین جایی که رفتم مشهد و حرم امام رضا(ع) بود و در آن جا از امام رضا(ع) خواستم در این مسیر که قرار گرفتم کمک کند و عقیده دارم هیچ گاه مرا تنها نخواهد گذاشت.

خبرگزاری حوزه

استبصار www.estebsar.ir

تلگرام t.me/estebsar_ir

نظرات کاربران

تعداد نظرات 0

ارسال نظرمطالب مشابه مطلب فوق