از راهیان نور تا رسیدن به نور، سرگذشت مستبصر بلوچ | اسـتـبـصــار

آخرین اخبار

خانه » رهیافتگان » از راهیان نور تا رسیدن به نور، سرگذشت مستبصر بلوچ

از راهیان نور تا رسیدن به نور، سرگذشت مستبصر بلوچ

پايگاه اطلاع رسانی استبصار، مصاحبه ای را با یکی از رهیافتگان به مکتب اهل بیت علیهم السلام ترتیب داده است که سرگذشت مختصری از تشیع بانویی از خطه سیستان و بلوچستان را بیان خواهد کرد

با سلام سرکار خانم لطفاً خودتان را معرفی کنید؟

ف ر هستم ۲۹ ساله اهل سیستان و بلوچستان

 چند سال است که شیعه شده اید؟

من از سال ۱۳۹۲ شیعه شده ام.

نحوه آشنایی شما با تشیع چگونه بوده؟

از طریق هلال احمر به سفر راهیان نور رفته بودیم، این در حالی بود که من خودم قبلا راهیان نور و حتی عقاید شیعه را مورد تمسخر قرار می دادم و به آن‌ها می خندیدم اما نمی‌دانم چطور شد که به این اردو رفتم. در آن جا خوابی بسیار عجیب دیدم، خواب دیدم مرده ام و چند سگ سیاه می خواهند من را بگیرند و من خیلی نگران و مضطرب بودم، ناگهان مردی با شال و لباس سبز به من می گوید دست من را بگیر، دست او را گرفتم و مرا نجات داد. از خواب که بیدار شدم دیدم در آمبولانس هستم.

آن خواب خیلی در من اثر گذاشت به حدی که بعد از برگشت با کسی صحبت نمی‌کردم و حتی دانشگاه که قبول شده بودم دیگر نرفتم. در بیمارستان که بودم با یک خانم طلبه زابلی آشنا شدم و بعد هم ارتباطم را با آن خانم حفظ کردم، خیلی به من کمک فکری می کرد و کتاب به من می داد در نتیجه از آن ماجرا به بعد شروع به تحقیقات مذهبی در مورد مسائل مختلف مذهبی کردم.

 چه چیزهایی در شیعه شدن شما اثرگذار بوده است؟

در کتاب های اهل سنت و آن چه اطرافیان می گفتند، تناقضات فراوان بود مخصوصا حرف‌های پدرم و نزدیکانم؛ کم کم حق برایم ثابت شد و حرف های دیگران بر روی من اثری نداشت.

کتاب های زیادی خواندم نظیر کتاب فدک و تاریخ اسلام، داستان پیامبران، خطبه های نهج البلاغه، کتب شهدا، کتاب های عاشورا امام حسین و کتب شهید مطهری. همچنین از جمله چیزهایی که بر روی من خیلی اثرگذار بود مسئله محرم و صحنه های عاشورا بود.

آیا خانواده شما اهل سنت هستند؟

بله در بین خانواده ام فقط من شیعه شدم. خواهرم و فامیل هایم مولوی هستند.

آیا شما علنی هستید یا در تقیه هستید؟

در تقیه هستم و به خاطر این دچار سختی هستم و اگر علنی کنم هم موجب اذیت خواهد شد.

 آیا بعد از شیعه شدن تان رفتارتان عوض شد؟

بله خیلی، اخلاقم با پدر و مادرم خیلی فرق کرده و بهتر شده است. آن موقع خیلی تقید به حجاب نداشتم، اما حالا چادری شده ام و خانه هر کسی نمی روم.

 الان مشغول چه کاری هستید؟ چه برنامه ای برای آینده دارید؟

یک سال در دانشگاه، علوم انسانی خواندم و تازه امسال می خواهم به جامعه الزهرا بروم. علاقه دارم در حوزه درس بخوانم و اطلاعاتم را بالا ببرم و در جایگاهی بتوانم به دیگران در این راه کمک کنم.

چه توصیه ای برای دیگر مردم اهل سنت داری؟

یک توصیه مهم برای اهل سنت دارم این که به دور از حرف های اطرافیان و تعصبات، با چشم باز خودشان بروند تحقیق و مطالعه کنند و راه حق و حقیقت را پیدا کنم.

با تشکر از شما، موفق باشید.

استبصار www.estebsar.ir

تلگرام t.me/estebsar_ir

نظرات کاربران

تعداد نظرات 1

  • عبدالجلیل ۱۱ شهریور ۱۳۹۸

    درود بر شما رهیافته به حقیقت

ارسال نظرمطالب مشابه مطلب فوق