روایتی خواندنی از مسلمان شدن دو مربی کوبایی در سال ۷۹

وقتی دو مربی کوبایی برای تقویت دوومیدانی کاشان به این شهر آمدند مصادف بود با روز میلاد حضرت حجت صاحب الزمان” عجل الله، آنها در این جشن شرکت کردند و بسیار تحت تأثیر قرار گرفتند، این نخستین جرقه؛ در ماه مبارک رمضان مربیان کوبایی همراه دوندگان روزه گرفتند

 به گزارش پايگاه اطلاع رسانی استبصار، گویی همین دیروز بود. در همین فصل، بهار .. سال ۷۹ .. خبرش مثل بمب در شهر پیچید.. دو مربی کوبایی دوومیدانی” آلفردو و رائول” که برای آموزش و کشف استعداد این رشته دو ماه ی بود که در کاشان حضور داشتند، در جشن عید غدیر و در محضر امام جمعه محبوب مرحوم حضرت آیت الله یثربی” قدس سره” اسلام آوردند و به مذهب حقه شیعه گرویدند.

این خبر که دو مربی کوبایی در شب عید غدیر سال ۹۷ و در محضر سلاله الرسول، حضرت آیت الله یثربی” قدس سره” به آیین و مذهب شیعه گرویده اند همچون بارانی از معنویت روح و جان مردم صمیمی و خونگرم کاشان را صیقل داد و سیراب کرد و چون دشتی از گل های محمدی فضای شهر را سیراب نمود.

آلفردو کاربونل دارای دکترای تربیت بدنی بود و رائول با دکترای تغذیه که هر دو در دوومیدانی تخصص داشتند و ورودشان به کاشان مصادف بود با نیمه شعبان و حاج جواد مقامی نژاد” ملی پوش اسبق و کاشانی دوومیدانی ایران و رییس وقت هیأت دوومیدانی کاشان” آنها را به مجلسی در خجسته میلاد قائم آل محمد برد تا در بدو ورودشان به دیار عاشقان اهل بیت ” علیهم السلام ” آنها را با ژرفای اسلام و مذهب تشیع آشنا کند.

در ماه رمضان سال ۷۸ این دو پا به پای هم و با زبان روزه، دوومیدانی کاران نوجوان و جوان کاشانی را آموزش می دادند و این یعنی این که دعوت حضرت حق کار خودش را کرده بود و آخرین دین الهی سفره پرنعمتش را برای پذیرش آلفردو” علی ” و رائول ” حسن آماده کرده بود. گویی از ازل در پرونده این دو نام اسلام به عنوان دین آنها ثبت و ضبط شده بود و با قابلیت وجودی آنها آنچه که در اعیان ثابته آنها نقش بسته بود جامه ظهور بر تن کرد تا در شب عید غدیر” اسوه، شجاعت، ایثار ، از خودگذشتگی، عبودیت، پهلوانی و قهرمانی ” به سوی خانه ساده و بی آلایش مرحوم حضرت آیت الله یثربی، امام جمعه محبوب شهر و روحانی وارسته و از سلسله طیبه سادات بشتابند.

این دو مربی کوبایی در محضر آیت الله یثربی” قدس سره با جاری ساختن کلمه شهادتین بر زبان مسلمان می شوند و روز بعد در عید غدیر و در یک حسینیه و در مقابل مردم ولایتمدار و عاشق اهل بیت کاشان و در حالی که اشک شوق از دیدگان جمعیت حاضر سرازیر است ، آلفردو نام” علی” و رائول نام” حسن ” را برای خود بر می گزینند. اشکی که شور بود اما عید امامت و ولایت و ورود آن دو مربی کوبایی به دین اسلام و مذهب شیعه در محضر امام جمعه محبوب شهر آن را شیرین کرده بود.

.. و اما بخشی از بیانات مرحوم حضرت آیت الله یثربی “قدس سره ” پیرامون حال و هوای مسلمان شدن آلفردو و رائول در محضر ایشان در اردیبهشت سال ۷۹ که در گفتگو با یکی از رسانه های مکتوب سراسری مطرح شد :

یا اَیُهَا الرَسول، بَلِغ ما اُنزِلَ اِلَیکَ مِن رَبِک و .. ” آیه ابلاغ ولایت امیرالمؤمنین، علی” علیه السلام” در سوره مائده آیه ۶۷ “

عظمت روز غدیر با این آیه معلوم و مشخص می شود. دین مقدس اسلام دین همگانی است و برای همه نسل بشر تا قیامت است. آن روزی که دین خدا با تعیین ولی امر مسلمین از سوی پیامبر انجام شد کافران مأیوس شدند. باب ولایت ضامن همه چیز ماست و در زیارت جامعه می خوانیم : که ای خاندان ولایت، ای وجود مقدس امیر مؤمنان، به سبب دوستی شما و رهبری شما خدا نشانه های دین را به ما یاد داد. آنچه را که از دنیای ما فاسد است با این ولایت اصلاح کرد. کلمه اسلام با موالات شما تکمیل و نعمت اسلام تعظیم شد.

وقتی دو مربی کوبایی برای تقویت دوومیدانی کاشان به این شهر آمدند مصادف بود با روز میلاد حضرت حجت صاحب الزمان” عجل الله، آنها در این جشن شرکت کردند و بسیار تحت تأثیر قرار گرفتند، این نخستین جرقه؛ در ماه مبارک رمضان مربیان کوبایی همراه دوندگان روزه گرفتند و ایام شهادت مولا علی” علیه السلام” را درک کردند، این دومین جرقه؛ عید غدیر و عید اسوه جوانمردان عالم با نوروز همراه شد و سخن دگرباره از علی” علیه السلام پیش آمد که دیگر دو مربی کوبایی عنان طاقت از دستشان رها شد و این سومین و آخرین جرقه کافی بود تا آنها با صد شوق به جواد مقامی نژاد بگویند ما می خواهیم مسلمان شویم .. آنها نزد ما آمدند و پس از ذکر شهادتین به دین اسلام مشرف شدند

صراط عشق

استبصار www.estebsar.ir

تلگرام t.me/estebsar_ir