کتاب «شهید ولایت در شب ولایت»

نام و نام خانوادگی: محمد اسلام زومکزهی

نام پدر و مادر: یار محمد و ناز بی بی

تاریخ تولد: ۱/۱/۱۳۵۰

محل تولد: روستای مهرآباد دهستان پسکوه از توابع بخش سیب و سوران شهرستان سراوان

تاریخ شهادت: ۲۸/۱۰/۸۴ راس ساعت ۳۵/۱۱ دقیقه شب ولایت (شب عید سعید غدیر)

محل شهادت: دهستان پسکوه

مزار شهید: دهستان پسکوه

تعداد فرزند: ۳ دختر و ۲ پسر

Untitled

مقدمه کتاب

من مات علی حب آل محمد فقد مات شهیدا

هرگز نمیرد آنکه دلش زنده شد به عشق             ثبت است بر جریدهی عالم دوام ما

به گزارش پايگاه اطلاع رسانی استبصار، اگر به دهستان پسکوه سراوان، منطقه ای در قلب بلوچستان ایران گذر کنی، با مردمانی روبرو می شوی که در محرومیت های فراوان زندگی می کنند، اما صفا و مهربانی از دیدگانشان موج می زند.

محمد اسلام زومک زهی جوانی رشید از جنس مردم و برای مردم بود و در این روستا مسئولیت های مختلفی را بر عهده گرفت. کسانی که در تشییع جنازه او شرکت داشتند، تأثر عمیق مردم در فقدان خادمشان مشاهده کردند. اما ویژگی خاص محمد اسلام که از امتیازات برجسته وی محسوب می شد آزاد اندیشی او بود. ضمیر جستجوگر محمد اسلام آرام و قرار را از او گرفته بود و او پیوسته دنبال گمشده ای بود و آنگاه که پس از سال ها تحقیق بهکشتی امن و آرام مکتب علوی پا گذارده بود، گویی از شام تاریک، بیم موج و گرداب هایل به ساحل قرار رسیده است؛ که : مّن رکبها نجی و من تخلف عنها غرق

خواستیم تا به تحریر در آوردن اینچند برگ، گام کوچکی در تجلیل از یکی از ابوذر تباران زمان خویش برداشته باشیم. شهید مظلومی که اصابت بیش از چهل گلوله بر بدن پاکش، نمادی از دریافت از مدال های افتخار ولایت مداری او بود. به ویژه آن که افتخار شهادت در شب عید سعید غدیر نصیبش گشت و خاکسار و تراب قدوم مولایش ابوتراب ش. و باشد آن روز که با درخشش روزافزون افکار تابناکش ضمیرهای جوانان جستجوگر منور گردد.

به ذره گر نظر لطف بوتراب کند                 به آسمان رود و کار آفتاب کند

1 thought on “کتاب «شهید ولایت در شب ولایت»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *